חדשות אחרונות
דורון שזירי זכה באליפות ישראל בקליעה צ'רנוי סיימה במקום ה-12 באליפות העולם בקליעה מרגש: מדלית ארד לקלעית יוליה צ'רנוי בפולין קלע זר בן 66 ייצא לייצג את ישראל בגביע עולם לראשונה: יותר הקצבות לכדורסל מאשר לכדורגל ריכטר השיג 400 נקודות מתוך 400 בבונדסליגה המשחקים האולימפיים של הגיימינג יצאו לדרך איגודים חדשים נוספו להנהלת הוועד האולימפי דוידוביץ' סגן נשיא התאחדות הקליעה האירופית שרצקי יישא דגל במכביה: אני מכביסט נלהב
כתבות וידאו
סיכום היום השביעי במשחקים הפאראלימפיים ריכטר: מרגש מאוד, ציפיתי ליום הזה חבריו של ריכטר מגיבים להחמצה ריכטר: לא יכול לחכות להגיע ללונדון צפו באריק זאבי מארח את סרגיי ריכטר סרגיי ריכטר: חשוב לתרום לקהילה בן חפר זוכה בארד באליפות אירופה סרגי ריכטר: חוויה מרגשת מאד ספורט חדש בישראל: קליעה מתחת למים הקלעים מתכוננים לבייג'ין
גלריות תמונות
סמינר התעמלות לקראת אליפות העולם יום גיבוש הנבחרת האולמפית סרגיי ריכטר במסע"ת הירבאלייף טקס חלוקת פרסים 2013 באיגוד הקליעה סרגיי ריכטר בועד האולימפי סרגיי ריכטר, גיא סטריק, טומי ארשנסקי, אורן סמדג'ה ושני הרשקו ממריאים ללונדון אימון קליעות של סרגיי ריכטר גיבושון המשלחת האולימפית במלון הרודס הקלעים האולימפיים ביום כיף עם חולים במחלת הסרטן גמר אליפות ישראל רובה אויר 09
אקדמיה אולימפית

ישראל השתתפה בכנס חינוך,תרבות וספורט של הוועד האולימפי הבינלאומי
 

כ-650 משתתפים מכל רחבי העולם, ביניהם  דמויות מוכרות מעולם הספורט השתתפו בכנס חינוך תרבות וספורט של הוועד האולימפי הבינלאומי בדרבן שבדרום אפריקה. את הוועד האולימפי בישראל ייצג יהושע גורא סגן יו"ר הוועד האולימפי בישראל.
 
הנושאים העיקריים שנדונו במהלך הכנס היו בנושאי הנוער,. כל הדוברים הללו את המשחקים האולימפיים לנוער שנערכו הקיץ בסינגפור במיוחד מנקודת המבט של היחסים החברתיים בין המשלחות שתרמו רבות להצלחה.
באחד הפאנלים הופיעו ספורטאים ועיתונאים צעירים שלקחו חלק במשחקי סינגפור וסיפרו ממקור ראשון על חוויותיהם.
 
 בתמונה: יהושע גורא (משמאל) בהכתרת ספורטאי השנה הצעירים לשנת 2010 יעקב טומרקין ואופיר הלוי עם אסתר רוט שחמורוב וד"ר גלעד ויינגרטן
 
במהלך 3 הימים בהם שהה גורא בדרבן,  הוא ניפגש  עם מכרים וותיקים מכנסים קודמים וגם עם חדשים, ואלה החליפות  רשמים ודעות על הנעשה בארצותיהם. גורא  התרשם מאד  מהעובדה שרבים מהם כבר ביקרו בארץ ומצפים בקוצר רוח לביקורים הבאים.
 
בסיכום הכנס הוחלט להמשיך בפעילות החברתית והתרבותית בקרב בני הנוער. נושא זה מאד חשוב לדרום אפריקה, שכן שתיים ממכות המדינה הגדולות הן סמים ואיידס. השלטון בדרא"פ רואה בהשקעה בספורט בקרב הנוער, תרופה מונעת. נושא זה חזר ועלה בכל הדברים שנשאו הדוברים של המדינה. יוכנו תוכניות פעולה  כתובות ובהן ידונו, כנראה, בכנס הבא.
 
סיכם גורא ואמר: "השתתפות מדינת ישראל בכנסים אלו תורמת לכך, שמשתתפים רבים מהעולם מקבלים מושג על מה שקורה בארץ ועל הישגינו בספורט, הן במישור הארצי והן העולמי".
 
 
קידום ערכים חינוכיים ספורטיביים
 
המשחקים האולימפיים, המתקיימים אחת לארבע שנים הם האירוע הגדול והנצפה ביותר בעולם כולו. המסר האולימפי - אחווה, אחדות, תרבות, ניצחון ושוויון.יישום וחווית המשחקים היא הדרך הטובה ביותר להבנת משמעות המשחקים האולימפיים. הוועד האולימפי - ארגון הגג של הספורט בישראל, אחראי על הכנתן ושיגורן של משלחות ישראל למשחקים האולימפיים.
 
כחלק מתהליך ההכנה, הליווי והתמיכה של הוועד האולימפי בספורטאי העילית של ישראל אנו מאמינים בחיזוק הקשר בין הספורטאים לקהילה ובין הקהילה לספורטאים, כדי לבנות בסיס תמיכה ואהדה ששיאו במשחקים האולימפיים.
 
הוועד האולימפי מקיים פעילויות בבתי הספר, כדי לקדם ערכים חינוכיים ספורטיביים, על מנת לאפשר פעילות גופנית בצד למידה פעילה של מגוון נושאים הקשורים לתוכנית הלימודים הבית סיפרית.
 
הפעילות בבתי הספר תורמת לפיתוח והבנה של הרעיון האולימפי תוך מתן הדגשים על מוטיבים של ערכים חברתיים ובית ספריים של שיתוף פעולה, השתתפות ומשחק הוגן.
 
פעילות זו תעלה את קרנו של בית הספר בקהילה המקומית תוך חשיפה באמצעי התקשורת המקומית שיסקרו התקשורת המקומית שיסקרו את הפעילות בבית הספר.
 
האקדמיה האולימפית ברמת השרון (2010)
הוועד האולימפי בישראל ועיריית רמת השרון העניקו פרסי הוקרה מיוחדים לעשרה ספורטאי עבר מצטיינים ומאמנים, תושבי העיר, שהוכתרו ליקירי הספורט של רמת השרון,במסגרת ארועי האקדמיה האולימפית ה-23. בארוע השתתפו תלמידי כתות הספורט של חטיבת הביניים עלומים שגידלה דורות של ספורטאים מצטיינים.
במהלך האקדמיה האולימפית ה-23 שנפתחה בברכת ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר ויו"ר הוועד האולימפי בישראל צבי ורשביאק, הציג מנכ"ל הוועד האולימפי אפרים זינגר את ערכי התנועה האולימפית, ההיסטוריה של המשחקים האולימפיים ונתן טעימה של כמה דקות מהחוויה האולימפית.
מיד לאחר הרצאתו של זינגר התקיים פאנל מקצועי בנושאי מצויינות והישגיות. בפאנל השתתפו אסתר רוט שחמורוב, אנקי שפיצר, נדב הנפלד, דימטרי קרוייטר וגילי לוסטיג מנהל היחידה לספורט הישגי שליד הוועד האולימפי בישראל.
"כשאשמע בטקס פתיחה של משחקים אולימפיים הכרזה בה יאמר כי לעולם לא נשכח את רצח ספורטאי ישראל במשחקים האולימפיים במינכן ,אפסיק לעסוק בהסברה בכל מקום שאני רק יכולה כמה חשוב לציין זאת" כך אמרה אנקי שפיצר במהלך פאנל.
צעיר המשתתפים בפאנל אלוף העולם לקדטים בקפיצה לגובה דימטרי קרוייטר (תלמיד כתה י"א בתיכון שבח בתל אביב ) שאמר: מאעז שאני אלוף עולם בכל מקום בעולם שאני מגיע אליו מתייחסים אלי אחרת. אני גאה בכך שמדברים שם על מדינה קטנה עם הישגים גדולים, והחלום שלי הוא להיות הכי טוב שאני רק יכול "
 
האקדמיה האולימפית ברמת גן (2009)
 בשנת 2009 נבחרה רמת-גן לארח את האקדמיה האולימפית כחלק מפעילותה הרבה לקידום הספורט בעיר. בעוד כחודשיים תארח רמת-גן את אירוע השיא בספורט הישראלי, משחקי המכביה ה-18 והאקדמיה האולימפית תכניס את משתתפיה, בעיקר תלמידים מבתי הספר בעיר לאווירה של ספורט, הישגיות ומצוינות.
 
אפרים זינגר מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, הירצה בפני משתתפיה האקדמיה-22 על ערכיה של התנועה האולימפית והציג סרטון בו חוו המשתתפים רגעים גדולים של ספורטאי ישראל במשחקים האולימפיים.
 
בחלקו האחרון של האירוע התקיים פאנל בנושא הישגיות ומצוינות. בפאנל אותו הינחה יהודה שהרבני מנהל אגף הספורט בעיריית רמת-גן. השתתפו: אפרים זינגר מנכ"ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג מנהל היחידה לספורט הישגי של הוועד האולימפי, המתעמל האולימפי אלכס שטילוב, שזכה לא מכבר במדליית ארד באליפות אירופה, לוחמת הטקוואנדו אניה מירקין שסומנה כפוטנציאל להישגים גדולים במשחקים האולימפיים בלונדון, וכדורידן העבר של הפועל רמת-גן ונבחרת ישראל בני גוז, מלך השערים הבינלאומי של ישראל במשך שנים רבות (גדל ברמת חן בוגר אורט רמת-גן).
 
בחלק האומנותי הופיעו תלמידות תיכון חדש מרמת חן בקטעי שירה והתעמלות אומנותית.
 
צבי ורשביאק יו"ר הוועד האולימפי אמר בברכתו למשתתפי האקדמיה: "הוועד האולימפי בישראל הפועל להפצת הרעיון האולימפי, תוך מתן דגש על הערכים האולימפיים של מצוינות, הישגיות, סולידאריות והגינות רואה במסורת קיום האקדמיה האולימפית הזדמנות לקירוב הקהילה לספורטאים האולימפיים ולהיפך במטרה לבניית בסיס תמיכה ואהדה ששיאו במשחקים האולימפיים".
  
המקומות בהם התקיימה אקדמיה אולימפית:
 
1988 מכון וינגייט
1989 רמת גן
1990 חיפה
1991 נתניה
1992 שער הנגב
1993 טבריה
1994 ירושלים
1995 רחובות
1996 מטולה
1997 רמת גן
1998 אילת
1999 מאג'דל כרום
2000 רמת השרון
2001 מכון וינגייט
2002 רעננה
2003 מודיעין
2004 עמק חפר
2005 דימונה
2006 עכו
2007 כפר סבא
2008 ראשון לציון
2009 רמת גן
2010 רמה"ש
  לוח אירועים יולי 2018  
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031