חדשות אחרונות
תוכנית 'פרחי הספורט' כשלה, הרפורמה בדרך ענק: דורון שזירי ישתתף באולימפיאדה השמינית שלו האיגודים על סערת השבת: הספורט ייפגע אולימפיאדת הילדים יצאה לדרך בירושלים דורון שזירי זכה באליפות ישראל בקליעה צ'רנוי סיימה במקום ה-12 באליפות העולם בקליעה מרגש: מדלית ארד לקלעית יוליה צ'רנוי בפולין קלע זר בן 66 ייצא לייצג את ישראל בגביע עולם לראשונה: יותר הקצבות לכדורסל מאשר לכדורגל ריכטר השיג 400 נקודות מתוך 400 בבונדסליגה
כתבות וידאו
סיכום היום השביעי במשחקים הפאראלימפיים ריכטר: מרגש מאוד, ציפיתי ליום הזה חבריו של ריכטר מגיבים להחמצה ריכטר: לא יכול לחכות להגיע ללונדון צפו באריק זאבי מארח את סרגיי ריכטר סרגיי ריכטר: חשוב לתרום לקהילה בן חפר זוכה בארד באליפות אירופה סרגי ריכטר: חוויה מרגשת מאד ספורט חדש בישראל: קליעה מתחת למים הקלעים מתכוננים לבייג'ין
גלריות תמונות
סמינר התעמלות לקראת אליפות העולם יום גיבוש הנבחרת האולמפית סרגיי ריכטר במסע"ת הירבאלייף טקס חלוקת פרסים 2013 באיגוד הקליעה סרגיי ריכטר בועד האולימפי סרגיי ריכטר, גיא סטריק, טומי ארשנסקי, אורן סמדג'ה ושני הרשקו ממריאים ללונדון אימון קליעות של סרגיי ריכטר גיבושון המשלחת האולימפית במלון הרודס הקלעים האולימפיים ביום כיף עם חולים במחלת הסרטן גמר אליפות ישראל רובה אויר 09
קלע זר בן 66 ייצא לייצג את ישראל בגביע עולם
פול לאקיה, שייצג את גיאורגיה וקיבל ת.ז בזכות אשתו, יטוס לגביע העולם בקוריאה. בהנהלת ההתאחדות מתנגדים, היו”ר: “ספורט שאינו לצעירים בלבד"
ירי בצלחות חרס (רויטרס)
מאת אסי ממן
11/04/2018 17:26


דבר כזה לא קורה בכל יום. התאחדות הקליעה הישראלית צירפה לשורותיה קלע זר בן 66, במטרה שייצא לייצג את ישראל בתחרויות שונות בעולם - מהלך שעורר התנגדויות בתוך הנהלת ההתאחדות. מדובר בפול לאקיה, קלע צלחות חרס שחי בשנים האחרונות ברוסיה ובעברו ייצג את גיאורגיה.

לאחרונה, פנה לאקיה להתאחדות וביקש לייצג את ישראל לאחר שאשתו היהודייה הכריזה כי היא רוצה לעשות עלייה. אחרי שהגיעו לארץ, שניהם קיבלו תעודות זהות ממשרד הפנים באופן מזורז וההתאחדות רשמה את פול לגביע העולם בקוריאה, התחרות הראשונה שאליה הוא ייצא בעוד כשבוע בתור קלע ישראלי.

בעקבות צירופו של הקלע, בהנהלת ההתאחדות היו מי שהתנגדו לכך שהוא ייסע לייצג את ישראל, אלא שלאקיה הבהיר כי הוא מוכן לנסוע לתחרויות על חשבונו. הנושא עלה לדיון בישיבת ההנהלה האחרונה, שם טענו כמה מחברי ההנהלה כי הדבר לא מקובל, הרי שמבחינה ערכית ההתאחדות היא זו שאמורה לממן את יציאת נציגיה - אך לאקיה כבר שילם על כרטיסי הטיסה והמלון, ולכן הוא יטוס הפעם על חשבונו ובהנהלה ידונו בכך מחדש בישיבה הבאה.

כרטיס הקלע של פול לאקיה (מערכת ONE)

גורם בהתאחדות הקליעה הופתע מצירופו של לאקיה ואמר: "מוזר שמצרפים מישהו בגיל הזה", אך יו"ר התאחדות הקליעה, איציק יונסי, הבהיר מנגד: "ספורט הקליעה אינו לצעירים בלבד. קליעה זה ספורט שמאופיין בהגעה להישגים גם בגיל מאוחר, להבדיל מאתלטיקה, שחייה או מקצועות גופניים אחרים. אפשר להגיע למדליות אולימפיות גם בגילאים מבוגרים ולראייה במהלך ההיסטוריה היה קלע שבדי בן 60 שזכה במדליה האולימפית. גם אם יהיה מישהו בן 100 שיכול לירות טוב, נצטרף אותו להתאחדות".

מעבר לחילוקי הדעות באשר לצירופו של לאקיה, קיימות לא מעט מחלוקות בהנהלת התאחדות הקליעה, שעשויה אפילו להתחלף בקרוב. מתחת לפני השטח קיימים מתחים רבים בין חברי ההנהלה.

 Facebook   הדפס   הוסף תגובה 
  לוח אירועים נובמבר 2018  
א ב ג ד ה ו ש
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930